Pokój do wynajęcia dla studenta – na co zwrócić uwagę szukając?

Pokój do wynajęcia dla studenta - na co zwrócić uwagę szukając?

Studia to nie tylko edukacja, wykłady i godziny spędzane na nauce. To także okres usamodzielniania się, wchodzenia w dorosłość, samodzielność, szczególnie, jeśli wybierze się uczelnię z dala do domu. Wyjazd na studia stawia młodego człowieka przed pierwszym dorosłym „wyzwaniem”, jakim jest znalezienie odpowiedniego lokum. Nie każdy odnajdzie się w gwarnym akademiku. Wynajem mieszkania wydaje się dość komfortową opcją, ale dobrze byłoby znaleźć współlokatorów, bo samodzielne mieszkanie to spory koszt i obowiązki. Różnie bywa także na stancjach, zarówno pod względem warunków, jak i opłat. Zapewne dla niektórych pokój dla studenta w hotelu może wydawać się luksusowym wariantem. Warto jednak wiedzieć, że wiele obiektów ma specjalne oferty i pokoje studenckie w bardzo atrakcyjnych cenach, a ich zalety nie kończą się wcale na aspekcie ekonomicznym. Doskonale przykładem jest wynajem pokoju w koszalińskim obiekcie noclegowym Gwardia.

Lokalizacja obiektu

Dla każdego studenta lokalizacja stancji, mieszkania, hotelu czy akademika to jeden z kluczowych elementów. Z jednej strony nikomu nie uśmiecha się przecież codzienna przeprawa przez całe miasto, przesiadki itp. Z drugiej zaś liczą się także tzw. atrakcje w okolicy. Wiadomo nie od dziś, że nie samą nauką student żyje. Bardzo istotny jest też tzw. węzeł komunikacyjny, czyli możliwość dojazdu do wynajmowanego pokoju z różnych miejsc – z dworca, od znajomych, z teatru czy z kina. W przypadku noclegów Gwardia lokalizacja jest na pewno mocnym punktem, ponieważ mieści się w pobliżu centrum miasta, można do niego bez trudu dojechać środkami komunikacji miejskiej, a także własnym transportem. W pobliżu znajduje się miejsce najbardziej interesujące dla wielu studentów, czyli tutejsza uczelnia – Politechnika Koszalińska. Nie brakuje też zieleni dla tych, którzy szukają spokoju, wytchnienia, alejek do spacerów czy joggingu. Jest galeria handlowa, są kluby, restauracje i miejsca dla amatorów aktywności fizycznej.

Standard wynajmowanego pokoju

Mieszkanie w akademiku ma swoje zalety, jeśli ktoś lubi ciągły gwar, towarzystwo i nie upiera się przy naprawdę schludnym, dobrze wyposażonym lokum. Z kolei wynajem własnej kawalerki czy większego mieszkania to konieczność samodzielnego dbania o zaopatrzenie, wyposażenie, sprzątanie, czyli dorosłość w pełnym wymiarze. Na stancji również bywa różnie z komfortem i porządkiem, poza tym trzeba dostosować się do wymogów i zwyczajów właścicieli pokoju. Pokój do wynajęcia może być przeznaczony dla 1, 2,3 czy 4 osób, ma łazienkę. Do standardu należy obecnie dostęp do internetu, umeblowanie, w którym student spokojnie pomieści swój „dobytek”. Większość studentów doceni zapewne fakt, że utrzymanie czystości i porządku (sprzątanie, wymiana pościeli, ręczniki) mieści się w obsłudze pokoju studenta.

Łóżko w pokoju hotelowym

Pokój dla studenta w noclegach Gwardia

Noclegi Gwardia jest pod tym względem wręcz wymarzonym miejscem. Pokoje dla studentów są przystosowane nie tylko do wygodnego pobytu, noclegu. Zapewniają także idealne warunki do nauki. W odświeżonych, wyremontowanych pokojach znajdują się wygodne meble, nowoczesne telewizory. Jest praktyczne biurko i dostęp do internetu na miarę potrzeb studentów, ale także doskonałe warunki do relaksu przed telewizorem, przy stoliku kawowym. W pokojach na wynajem znajdują się łazienki – standardowe albo o podwyższonym standardzie. W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na pokój 1, 2 albo 3 osobowy lub wersję luksusową, czyli jeden z trzech apartamentów „Ogrody”, położonych w samym sercu Koszalina. To oferta dla tych, którzy szukają naprawdę komfortowego lokum – w apartamencie jest m.in. łoże małżeńskie, balkon albo taras oraz aneks kuchenny.

Prywatność i spokój – goście i sąsiedzi

Na tym nie koniec, jeśli chodzi o walory pokoju studenta. W przeciwieństwie do mieszkania na stancji nie ma tu ograniczeń oraz ingerowania w życie prywatne gościa. Bardzo często wymogiem właścicieli stancji do wynajęcia jest np. ograniczenie przyjmowania gości. Nie mówiąc już o dość powszechnym zakazie nocowania. W naszym obiekcie wizyta rodziców, przyjaciół albo drugiej połówki nie jest problemem. Nie ma „godzin nocnych”, wymogu powrotu przed 22-00 itp. Oczywiście obowiązują ogólnie przyjęte zasady dobrego wychowania i szacunku dla innych gości. Jest to bez wątpienia kolejny atut wynajmu pokoju w noclegach Gwardia. Mieszkanie w akademiku, a nawet „cztery kąty” w bloku lub kamienicy, to zawsze potencjalne uciążliwości związane z sąsiedztwem. Akademiki od zawsze cieszą się zasłużoną sławą miejsc, w których rzadko bywa cicho i z warunkami do nauki bywa kiepsko. W wielomieszkaniowych domach sąsiedzi także bywają różni. Od hałaśliwych, imprezujących, po takich, którym przeszkadza… wszystko. Pokój noclegowy zwalnia z myślenia o takich niedogodnościach.

Pokój hotelowy

Inne zalety pokoju dla studenta

Wynajęcie pokoju studenckiego jest wręcz idealną opcją dla osób dojeżdżających na zajęcia, na kilka dni, dla studentów zaocznych. Nie pociąga za sobą konieczności podpisywania długoterminowych, wiążących umów, wpłacania kaucji, zaliczek, regulowania opłat za media czy zaopatrzenia w środki czystości oraz weekendowych wielkich porządków. Warto również docenić praktycznie całodobowy kontakt z pracownikami. W przypadku najemców czy nawet właścicieli stancji dla studenta, nie zawsze jest to możliwe. W hotelu każdy problem czy sprawę możemy zgłosić natychmiast, np. pracownikom recepcji. Plusem jest też możliwość skorzystania z restauracji, pubu na miejscu. Na przykład w noclegach Gwardia goście w cenie noclegu mają możliwość zjedzenia pysznego śniadania oraz opcję wykupienia obiadokolacji. Doceni to zapewne każdy zabiegany i zajęty (nie tylko nauką) student. W centrum miasta wyzwaniem bywa znalezienie miejsca parkingowego. Dla szczęściarzy, którzy mają już swoje cztery kółka, atutem będzie bezpłatny parking oraz podziemny parking w przypadku apartamentów „Ogrody”.

Nie samą nauką student, żyje…

Dogodna lokalizacja noclegów oferujących pokoje na wynajem dla studentów, to nie tylko kwestia łatwego dotarcia na uczelnię. Wyjazd na studia to przecież okazja do poznawania nowych miejsc i nowych ludzi. Goście Gwardii nie muszą nawet opuszczać obiektu – na miejscu jest pub, w którym można spędzić miło czas z przyjaciółmi lub z rodziną. Oczywiście warto poznawać Koszalin i lokalne atrakcje. W pobliżu mieści się np. Galeria EMKA, a w niej sklepy, salony kosmetyczne, restauracje, bary itp. Emocje sportowe zapewni Cascader Park, czyli park linowy nie tylko dla małych dzieci. Niedaleko znajduje się Park Spotted, hala sportowa, basen oraz korty tenisowe. Nie brakuje również restauracji, barów, pizzerii, czyli coś dla ciała i dla ducha znajdzie tu każdy student i każda studentka.

Wynajmując pokój nie należy kierować się tylko ceną

Można śmiało powiedzieć, że pokój na wynajem dla studenta to bardzo interesująca opcja. Szczególnie dla osób, które nie mają w planach długoterminowych zobowiązań, przyjeżdżają na zajęcia na kilka dni albo tylko na weekendy. Najistotniejsze atuty to na pewno schludność, czystość i komfort pokojów, które są standardem. Prywatność, spokój, doskonałe warunki zarówno do nauki, jak i do tzw. życia towarzyskiego, to kolejne argumenty przemawiające za naszym obiektem. Zwłaszcza w tak atrakcyjnym mieście jak Koszalin.

Niektórzy powiedzą zapewne, że aspekt finansowy może być barierą dla młodych ludzi szukających lokum na czas studiów. Warto sprawdzić na stronie internetowej naszego obiektu – koszty pokoju dla studenta są wbrew pozorom całkiem przystępne. Zwłaszcza, że również w tym przypadku w grę wchodzi wynajem pokoju przez 2 czy 3 osoby i podzielenie się opłatami. Nie trzeba przy tym martwić się o rachunki za prąd, gaz czy usługi internetowe, a to przecież spore obciążenie dla studenckiego budżetu i… pamięci. No i ta wolność, którą tak chętnie wspomina się po latach. Bez nadzoru właścicieli stancji i uciążliwych sąsiadów, a jednocześnie bez obowiązków związanych ze sprzątaniem czy gotowaniem (pyszne śniadania w cenie pokoju).